INWESTYCJE W ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Celem studiów jest doskonalenie kwalifikacji oraz kształcenie specjalistów z wyższym wykształceniem, na potrzeby prowadzenia produkcji m.in. biomasy energetycznej i eksploatacji urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii. Interdyscyplinarne wykształcenie umożliwia pracę zarówno w sektorze gospodarstw rolniczych jak też w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem i obrotem energią na rynkach lokalnych. Słuchacze studiów podyplomowych zdobędą praktyczne umiejętności przygotowania studium wykonalności projektu inwestycyjnego polegającego na inwestycji w wytwarzanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii.

Adresatami studiów są wszyscy z wyższym wykształceniem (co najmniej licencjat/inżynier) pragnący podnieść lub zmienić (uzupełnić) swoje kwalifikacje zawodowe w zakresie zagadnień ekologii, energetyki, odnawialnych źródeł energii, technik, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Studia adresowane są ponadto do przedsiębiorców, prywatnych inwestorów, kadry kierowniczej przedsiębiorstw energetycznych, instytucji wdrażających dla funduszy UE, urzędów państwowych, przedstawicieli samorządów, banków, firm konsultingowych oraz osób pragnących rozpocząć działalność gospodarczą w sektorze energetyki odnawialnej.

Treści kształcenia ujęte są w cztery bloki tematyczne:

• charakterystyka rynku energetyki odnawialnej w Polsce,
  • rynek energetyki prosumenckiej,
  • analiza projektu inwestycyjnego w obszarze odnawialne źródła energii,
  • warsztaty (symulacje).
  • Program przewiduje 200 godzin zajęć.
  • Studia trwają dwa semestry.
  • Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, podczas dwudniowych zjazdów weekendowych.
  • Zajęcia kończą się przedłożeniem pracy dyplomowej.
  • Słuchacze uzyskują świadectwo potwierdzające ukończenie Studiów Podyplomowych.

Warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zdanie egzaminów i uzyskanie zaliczeń przewidzianych w planie studiów, a także pozytywna obrona pracy dyplomowej.

Informacji udziela Dziekanat Wydziału w Łowiczu StSW tel. 608 667 133