
DIAGNOZA I TERAPIA PEDAGOGICZNA
Studia kierowane są do absolwentów studiów licencjackich lub magisterskich z przygotowaniem pedagogicznym, przede wszystkim do nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i średnich; psychologów i pedagogów szkolnych oraz pracujących w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, wychowawców pracujących w świetlicach szkolnych itp.
zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu terapii pedagogicznej, wczesnej diagnozy, wieloprofilowego usprawniania dziecka, wczesnej kompleksowej profilaktyki niepełnosprawności, pomocy rodzinie dziecka zagrożonego nieprawidłowym rozwojem lub niepełnosprawnością, wczesnego wspomagania i usprawniania procesu nauczania i wychowania. Program studiów obejmuje zajęcia z następujących bloków tematycznych:
- wczesna diagnoza dziecka
- diagnoza i terapia w zakresie wspomagania rozwoju poznawczego i emocjonalno-społecznego dziecka
- diagnoza i terapia w zakresie komunikacji
- diagnoza i terapia w zakresie rozwoju ruchowego dziecka
uzyskanie kwalifikacji do prowadzenia terapii pedagogicznej dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz do prowadzenia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w grupach przedszkolnych i klasach szkolnych, w tym integracyjnych.
Studia trwają dwa semestry. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele
• karta zgłoszenia na studia podyplomowe
• poświadczona przez uczelnię kopia dyplomu ukończenia studiów pierwszego lub drugiego stopnia;
• kopia dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata na studia (w przypadku kandydatów na studia będących cudzoziemcami),
• 1 podpisana, aktualna fotografia zgodna z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych - rejestrując się w systemie Rekrutacji Online kandydat na studia podyplomowe nie umieszcza w podaniu elektronicznej wersji zdjęcia, ponieważ na studiach podyplomowych student nie otrzymuje legitymacji. Zdjęcie w wersji drukowanej kandydat składa razem z pozostałymi dokumentami.
• umowa o świadczenie usług edukacyjnych (podpisana w dwóch egzemplarzach) dostępna w siedzibie Wydziału.
Warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zdanie egzaminów i uzyskanie zaliczeń przewidzianych w planie studiów, a także uzyskanie pozytywnej oceny z egzaminu dyplomowego.